Nasz zespół
Biuro
Kierownik Programu MBA
dr hab. Agata Malak-Rawlikowska, prof. SGGW
pracuje na stanowisku profesora SGGW w Katedrze Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw, Wydział Ekonomiczny SGGW. Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Rolniczego SGGW w Warszawie (2001 r.), oraz Professional Agricultural University w Dronten w Holandii. W 2005 roku uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW, a w 2019 doktora habilitowanego w dyscyplinie ekonomia i finanse. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu: ekonomiki i organizacji przedsiębiorstw (w tym gospodarstw rolniczych), ekonomiki produkcji i analizy ekonomicznej przedsiębiorstw. Jej działalność naukowo-badawcza koncentruje się wokół zagadnień ekonomiki przedsiębiorstw i polityki rolnej, oraz procesów integracji pionowej w agrobiznesie. Autorka ponad 100 publikacji naukowych, wyróżniona nagrodami Rektora SGGW za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną. Od lat aktywnie uczestniczy w międzynarodowych zespołach badawczych m in. jako wykonawca 17 międzynarodowych projektów badawczych, ale także jako członek zarządu międzynarodowych organizacji takich jak International Farm Management Association i Visegrad University Association.
Rada programowa
Prof. dr hab. Michał Pietrzak
Prof. dr hab. Edward Majewski
Profesor dr hab., pracownik naukowy Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW,kierownik studiów MBA “Zarządzanie w agrobiznesie” w latach 1996-2017. W latach 1993-1996 koordynator programu „Sustainable Agriculture” w Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa (FDPA). Wykładowca w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych w Pułtusku (2000-2003) oraz w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Odbył staże naukowe w SAC Aberdeen (Szkocja) i Uniwersytecie Yale (USA).
Zainteresowania badawcze: zrównoważony rozwój (Sustainable Development), wpływ zmian polityki rolnej na sytuację w polskim rolnictwie. Dydaktyka – zarządzanie strategiczne, Total Quality Managment, biznes plan.
Koordynator i wykonawca w kilkunastu krajowych i międzynarodowych projektach badawczych, autor ekspertyz i opracowań konsultingowych. Członek sieci niezależnych ekspertów DG VI Komisji Europejskiej w latach 2001-2003. Koordynator w projektach dydaktycznych finansowanych z programów Unii Europejskiej: Tempus (1992-1994), Tessa (1995), Leonardo da Vinci (2004-2007).
Autor ok. 200 publikacji naukowych, autor skryptów akademickich oraz programu komputerowego biznes plan. Nagrodzony medalem Komisji Edukacji Narodowej, dwukrotnie wyróżniony nagrodą Rektora SGGW za działalność naukowo-badawczą.
Aleksandra Górecka
Adiunkt w Katedrze Logistyki Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie, doktor nauk ekonomicznych. Kierownik Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy w Agrobiznesie. W latach 2014-2016 opiekunka Koła Naukowego Logistyki. Wykładowca na studiach MBA-Agribusiness na Uniwersytecie w Belgorodzie (Rosja).
Laureatka konkursu Mistrz Edukacji SGGW w Warszawie w roku 2016 w kategorii Mistrz Wydziału oraz w roku 2015 w kategorii Mistrz Kół Naukowych. Uczestniczka licznych zagranicznych staży naukowych i dydaktycznych.
Główne zainteresowania naukowe i dydaktyczne obejmują: zagadnienia transportowe, infrastrukturę transportu, politykę transportową, geografię ekonomiczną, zrównoważony rozwój, logistykę w przedsiębiorstwach oraz zarządzanie łańcuchem dostaw, greenlogistics.
Wykładowcy
Agata Adamska
Profesor nadzwyczajny w Zakładzie Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa (Instytut Finansów Korporacji i Inwestycji) w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Doktor habilitowany nauk ekonomicznych. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, a także Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła staże naukowe w Thames Valley University oraz Stirling University. Specjalizuje się w zagadnieniach ładu korporacyjnego, finansów przedsiębiorstw i rynku kapitałowego.
Była wykładowcą na studiach MBA prowadzonych we współpracy z Oxford Brookes University. Autorka i współautorka wielu publikacji, m.in. książek „Teorie ładu korporacyjnego. Władanie i kontrola w złożonym świecie”, „Własność i kontrola. Perspektywa akcjonariuszy spółek publicznych”, „Rola i zadania dyrektora finansowego” oraz „Marketing i finanse w przedsiębiorstwie. Od konfliktu do synergii”. Realizuje projekty doradcze i szkoleniowe.
Bruce Ahrends
strona w budowie
Joanna Domagała
…
Andrzej Brzozowski
Prezes spółki BENTEN. Absolwent Politechniki Gdańskiej. Ekspert w dziedzinie zarządzania strategicznego oraz praktyk posiadający bogate doświadczenia we wdrażaniu nowoczesnych systemów zarządzania strategicznego w dużych organizacjach (realizacja strategii, monitorowanie strategii, strategia korporacyjna, strategia rozwoju, strategia konkurencji, Balanced Scorecard, systemy premiowania wspierające strategię, systemy ocen okresowych wspierające strategię, budowa zaangażowania menadżerów i pracowników na rzecz strategii, kaskadowanie celów na poziom jednostek biznesowych, centrów wsparcia, kaskadowanie na poziom wydziałów i kluczowych menadżerów). Wykładowca na konferencjach poświęconych tematyce Balanced Scorecard. Autor publikacji dotyczących Balanced Scorecard.
Pasjonat kształtowania postaw i zachowań pracowników z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań. Jeden z prekursorów koncepcji zwiększania zaangażowania jako sposobu na efektywną realizację strategii organizacji w Polsce.
Współautor Behavio – innowacyjnego systemu ocen okresowych, silnie wspierającego realizację strategii. Współtwórca Barometru Zaangażowania – zbioru narzędzi pozwalających skutecznie zwiększać zaangażowanie pracowników.
Wojciech Chmielewski
Psycholog, pedagog, trener, coach i praktyk biznesu. Absolwent uczelni polskich i zagranicznych. Doktorat w zakresie psychologii. Ekspert w dziedzinie negocjacji, sprzedaży i zarządzania.
Autor praktycznych i unikatowych metod w dziedzinie negocjacji, perswazji i skutecznej komunikacji. Wdraża strategię i politykę negocjacyjną w przedsiębiorstwach, doradza kadrze zarządzającej, a także wspiera zespoły sprzedaży. Prekursor nowej metody komunikacji opartej na standardach DM (Dialogu Motywującego). Specjalista w dziedzinie LWWW (Lingwistycznych Wzorców Wywierania Wpływu) i autor metody negocjacyjnej: „neuroperswazja w negocjacjach”.
Autor publikacji, innowacyjnych projektów szkoleniowych i w-ce prezes Sunny Poland Sp. z o.o. Doradca w czołowych firmach z branży FMCG, automotive i budowlanej.
Justyna Franc-Dąbrowska
Profesor nadzwyczajny i kierownik Zakładu Finansów Przedsiębiorstw SGGW. Prodziekan ds. Studiów Stacjonarnych na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie. Kierownik Stacjonarnych Studiów Doktoranckich (edycja: 2015-2019). Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Rolniczego SGGW w Warszawie (1999 r.), na którym uzyskała doktora habilitowanego (2011 r.) (Wydział Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie). Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu: finansów przedsiębiorstw, analizy finansowej, zarządzania przez wartość dla właścicieli. Jej działalność naukowo-badawcza koncentruje się na polityce dywidendy, strukturze kapitału i płynności finansowej. Autorka ok. 100 publikacji naukowych, uczestniczka wielu konferencji krajowych i zagranicznych.
Grzegorz Gajewski
…
Marzena Ganc
Adiunkt w Katedrze Finansów Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW. Kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzanie Finansami Przedsiębiorstw. Wieloletni wykładowca przedmiotów: rachunkowość zarządcza, rachunkowość finansowa, audyt, controlling kosztów w przedsiębiorstwie, kontrola i rewizja finansowa. Wykładowca na Podyplomowych Studiach Rachunkowości, Podyplomowych Studiach Rachunkowości Zarządczej i Controllingu, Podyplomowych Studiach Przedsiębiorczości, Podyplomowych Studiach Zarządzania Nieruchomościami oraz szkoleń z zakresu rachunkowości finansowej, zarządczej i podatkowej. Trzykrotna laureatka I miejsca w konkursie na najlepszego wykładowcę w opinii Słuchaczy Podyplomowych Studiów Rachunkowości oraz Podyplomowych Studiów Rachunkowości Zarządczej i Controllingu. Autorka ponad 60 recenzowanych artykułów naukowych oraz dwóch monografii. Aktywnie działająca w praktyce jako asystent biegłego rewidenta.
Paweł Giełdowski
…
Aleksandra Górecka
Adiunkt w Katedrze Logistyki Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie, doktor nauk ekonomicznych. Kierownik Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy w Agrobiznesie. W latach 2014-2016 opiekunka Koła Naukowego Logistyki. Wykładowca na studiach MBA-Agribusiness na Uniwersytecie w Belgorodzie (Rosja).
Laureatka konkursu Mistrz Edukacji SGGW w Warszawie w roku 2016 w kategorii Mistrz Wydziału oraz w roku 2015 w kategorii Mistrz Kół Naukowych. Uczestniczka licznych zagranicznych staży naukowych i dydaktycznych.
Główne zainteresowania naukowe i dydaktyczne obejmują: zagadnienia transportowe, infrastrukturę transportu, politykę transportową, geografię ekonomiczną, zrównoważony rozwój, logistykę w przedsiębiorstwach oraz zarządzanie łańcuchem dostaw, greenlogistics.
Willem Heijman
Wim Heijman graduated as an economist from Tilburg University in the Netherlands in 1979. He holds a PhD degree from Wageningen University, where he works since 1981. In 2000 he was appointed professor of Regional Economics. He teaches classes in General and Regional Economics and supervises master and PhD theses in this areas. He is the author of a number of articles and books in his field of study. At present he is the chairman of the International Network for the MBA in Agribusiness and Commerce (AGRIMBA). He received a honorable doctor degree from the University of Debrecen (Hungary) and was awarded the ‘Goddess of Harvest Prize’ by the Czech University of Agriculture in Prague.
Paweł Kobus
…
Bob Kowalski
Wykładowca w Międzynarodowym Centrum Rozwoju i Szkoleń Uniwersytetu Wolverhampton (CIDT). Posiada duże doświadczenie zawodowe w zakresie nauczania. Zainteresowania naukowe skupiają się na edukacji, warunkach życia na obszarach wiejskich, odnowie zasobów naturalnych.
Bierze udział w badaniach nad wzmocnieniem instytucjonalnym, transferze technologii. Specjalizuje się w zarządzaniu i planowaniu strategicznym. Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu projektami i kształceniu dorosłych.
Uczestnik wielu międzynarodowych projektów badawczych, m.in. w Polsce, Brazylii, Bangladeszu, Kazachstanie. W latach 1999-2004 wykładowca Uniwersytetu w Wolverhampton. Autor wielu publikacji.
Błażej Krupa
IT Product Manager w firmie DHL Supply Chain odpowiedzialny za rozwój aplikacji biznesowych w Centralnej Europie. Lider departamentu odpowiedzialnego za wdrażanie najnowszych technologii w sektorze logistyki, zarządzania zasobami ludzkimi, optymalizacji procesów i transportu.
Wieloletni konsultant odpowiedzialny za planowanie, wdrażanie oraz zarządzanie projektami w sektorze logistyki kontraktowej w Europie. Laureat nagrody CEO Supply Chain – Lider innowacyjności. Autor publikacji z zakresu optymalizacji łańcucha dostaw w prasie logistycznej. Jedyny polskojęzyczny licencjonowany konsultant firmy Manhattan Associated w Europie.
Zainteresowania zawodowe: wpływ technologii na życie codzienne ludzi w obszarach preferencji ekonomicznych, politycznych, społecznościowych.
Edward Majewski
Profesor dr hab., pracownik naukowy Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW,kierownik studiów MBA “Zarządzanie w agrobiznesie” w latach 1996-2017. W latach 1993-1996 koordynator programu „Sustainable Agriculture” w Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa (FDPA). Wykładowca w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych w Pułtusku (2000-2003) oraz w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Odbył staże naukowe w SAC Aberdeen (Szkocja) i Uniwersytecie Yale (USA).
Zainteresowania badawcze: zrównoważony rozwój (Sustainable Development), wpływ zmian polityki rolnej na sytuację w polskim rolnictwie. Dydaktyka – zarządzanie strategiczne, Total Quality Managment, biznes plan.
Koordynator i wykonawca w kilkunastu krajowych i międzynarodowych projektach badawczych, autor ekspertyz i opracowań konsultingowych. Członek sieci niezależnych ekspertów DG VI Komisji Europejskiej w latach 2001-2003. Koordynator w projektach dydaktycznych finansowanych z programów Unii Europejskiej: Tempus (1992-1994), Tessa (1995), Leonardo da Vinci (2004-2007).
Autor ok. 200 publikacji naukowych, autor skryptów akademickich oraz programu komputerowego biznes plan. Nagrodzony medalem Komisji Edukacji Narodowej, dwukrotnie wyróżniony nagrodą Rektora SGGW za działalność naukowo-badawczą.
Agnieszka Maliszewska
Dziennikarka. Prezes First Communications, agencji PR (20 lat na rynku) specjalizującej się w kampaniach społecznych, PR i Media Relations dla branży rolno – spożywczej. Dyrektor Polskiej Izby Mleka. Ekspert CHEFEA (Agencja Komisji Europejskiej zajmującej się programami promocyjnymi). Kluczowy ekspert w zakresie PR w projektach przedakcesyjnych i unijnych. Odpowiadała za koncepcję i realizację wielu kampanii PR w kraju i za granicą. Członek Komisji Zarządzającej Funduszem Promocji Mleka, wiceprzewodnicząca Rady Dialogu Społecznego przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Certyfikowany trener.
Agata Malak-Rawlikowska
pracuje na stanowisku profesora SGGW w Katedrze Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw, Wydział Ekonomiczny SGGW. Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Rolniczego SGGW w Warszawie (2001 r.), oraz Professional Agricultural University w Dronten w Holandii. W 2005 roku uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW, a w 2019 doktora habilitowanego w dyscyplinie ekonomia i finanse. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu: ekonomiki i organizacji przedsiębiorstw (w tym gospodarstw rolniczych), ekonomiki produkcji i analizy ekonomicznej przedsiębiorstw. Jej działalność naukowo-badawcza koncentruje się wokół zagadnień ekonomiki przedsiębiorstw i polityki rolnej, oraz procesów integracji pionowej w agrobiznesie. Autorka ponad 100 publikacji naukowych, wyróżniona nagrodami Rektora SGGW za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną. Od lat aktywnie uczestniczy w międzynarodowych zespołach badawczych m in. jako wykonawca 17 międzynarodowych projektów badawczych, ale także jako członek zarządu międzynarodowych organizacji takich jak International Farm Management Association i Visegrad University Association.
Rafał Masiak
Absolwent studiów magisterskich na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej (magister inżynier) oraz studiów podyplomowych w Szkole Biznesu przy Politechnice Warszawskiej (magister biznesu). Kierownik i dyrektor marketingu z wieloletnim stażem pracy w międzynarodowych koncernach branży FMCG (Unilever, Johnson&Johnson, Cadbury Wedel, Wrigley, Nutricia Danone). Wykładowca marketingu w WSKiK w Warszawie.
Magdalena Mądra-Sawicka
Adiunkt w Zakładzie Finansów Przedsiębiorstw w Katedrze Finansów, Wydział Nauk Ekonomicznych SGGW. Absolwentka Podyplomowych Studiów Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstw oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Finansami w SGH. Problematyka zainteresowań badawczych: rachunkowość menadżerska, budżetowanie, finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw, źródła finansowania przedsiębiorstw. Wykładowca m.in. takich przedmiotów jak managerial accounting, principles of cost accounting, finanse przedsiębiorstw, zarządzanie finansami przedsiębiorstw oraz ocena sytuacji finansowej przedsiębiorstw. Wykładowca na Podyplomowych Studiach Rachunkowości, Podyplomowych Studiach Wiedzy o Społeczeństwie i Przedsiębiorczości oraz Podyplomowych Studiach Logistyki w SGGW. Autorka wielu publikacji z zakresu zarządzania finansami w ujęciu mikro, praktyk w zakresie analizy danych finansowych.
Małgorzata Nowacka
Pracownik naukowo dydaktyczny w Katedrze Inżynierii Żywności i Organizacji Produkcji Wydziału Nauk o Żywności SGGW. Wieloletni pracownik Oddziału Nadzoru Bezpieczeństwa Żywności, Żywienia i Kosmetyków w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Ekspert współpracujący z Punktem Kontaktowym Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO, działającym w Głównym Inspektoracie Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Finalistka programu rządowego „Top 500 Innovators Science – Management – Commercialization”, w ramach którego odbyła dwumiesięczny staż w Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii (USA).
Współpracuje z firmami z branży spożywczej i opakowaniowej. Prowadzi szkolenia z zakresu bezpieczeństwa żywności i wymagań prawa żywnościowego. Prowadziła wykłady w zakresie bezpieczeństwa żywności w Uniwersytecie J.J. Strossmayer w Osijek (Chorwacja) oraz w Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej i Nauk Żywnościowych ONIRIS w Nantes (Francja). Odbyła staż naukowy w NASA SyntheticBiology (MountainView, California, USA).
Główne zainteresowania naukowe: zagadnienia bezpieczeństwa żywności, materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, projektowania zakładów przemysłu spożywczego, projektowania nowych produktów dla przemysłu spożywczego, zastosowania niekonwencjonalnych metod obróbki żywności w technologii żywności. Autorka i współautorka około 90 publikacji i recenzent artykułów naukowych.
Jakub Olipra
Ekonomista w Departamencie Analiz Makroekonomicznych w Credit Agricole Bank Polska, gdzie odpowiada za analizy z obszaru sektora rolno-spożywczego. Doktorant w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W swojej pracy doktorskiej prowadzi badania nt. prognozowania cen surowców rolnych, ze szczególnym uwzględnieniem rynku mleka. Od 2017 r. współpracuje z Polską Izbą Mleka przygotowując analizy na potrzeby Tygodniowego Insidera oraz Analiz Miesięcznych Polskiej Izby Mleka. Autor licznych artykułów i komentarzy z obszaru sektora rolno-spożywczego. Zainteresowania naukowe: ekonomia rolnictwa, ekonometria i statystyka, rynki finansowe oraz ekonomia behawioralna.
Marcin Opas
Doświadczony menedżer i przedsiębiorca – zarządzana przez niego spółka (Danish Technological Institute Polska Sp. z o.o. ) odnotowała ponad 500 krotny wzrost kapitału obrotowego w ciągu 15 lat. Jednocześnie pracuje jako trener i konsultant w zakresie zarządzania – kilka tysięcy przeszkolonych osób w Polsce i za granicą. Duże doświadczenie w zarządzaniu projektami – ponad 100 zakończonych sukcesem projektów. Pracował na rzecz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, Banku Światowego czy Agencji Rozwoju Międzynarodowego w Stanach Zjednoczonych, na Bałkanach i na Ukrainie.
Doktorant Akademii Leona Koźmińskiego, certyfikowany menedżer oraz trener projektów IPMA, absolwent Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Biegła znajomość języka angielskiego i dobra języka rosyjskiego. Prywatnie pasjonat tańca polskiego w formie towarzyskiej.
Joanna Olga Paliszkiewicz
Profesor nadzwyczajny w Katedrze Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw na Wydziale Nauk Ekonomicznych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz profesor Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Stopnie naukowe: Adj. Profesor (Uniwersytet Vaasa w Finlandii), doktor habilitowany zarządzania (Uniwersytetu Warszawski).
Wiceprezes dwóch stowarzyszeń Information Technology and Supply Chain Management oraz Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją. Przewodnicząca komisji ds. współpracy międzynarodowej w Europejskim Klubie Biznesu.
Zastępca redaktora naczelnego czasopisma Management and Production Engineering Review (od 2011), redaktor czasopisma Issues of Information System (od 2017).
Zainteresowania naukowe: zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie wiedzą, kapitałem intelektualnym oraz zarządzanie zaufaniem.
Laureatka wielu nagród polskich i międzynarodowych np. Computer Educator of the Year 2013 przyznaną w USA oraz Lifetime Academic Achievement Award i Fellow and Distinguished Scholar przyznane przez International Institute for Applied Knowledge Management.
Michał Pietrzak
Profesor w Katedrze Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw Wydziału Ekonomicznego SGGW. Członek Rady Programowej Międzynarodowego Programu MBA “Zarządzanie w Agrobiznesie” na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW oraz w przeszłości Kierownik Studiów Podyplomowych PRE-MBA „Metody i techniki menedżerskie”. Wiceprzewodniczący Komisji Rektorskiej SGGW do spraw rozwoju uczelni. Kierownik Stacjonarnych Studiów Doktorskich. Członek wielu komisji na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW (ds. strategii, ds. przewodów i postępowań naukowych, ds. dydaktyki). Wieloletni konsultant i trener w obszarze analiz strategicznych, ekonomicznych, oraz zarządzania strategicznego i Balanced Scorecard. Współpracuje w tym zakresie zarówno z biznesem, jak i z organizacjami sektora publicznego.
Laureat „Fellow & Distinguished Scholar Award” w 2016 – nagrody przyznawanej przez International Institute for Applied Knowledge Management (USA). Ośmiokrotnie wyróżniony nagrodą JM Rektora SGGW za osiągnięcia organizacyjne w dziedzinie badań naukowych i dydaktyczne.
Główne zainteresowania zawodowe: ekonomia branży (Industrial Orgaization), zarządzanie strategiczne, skuteczność i efektywność organizacji, nowa ekonomia instytucjonalna, spółdzielnie i organizacje producentów, zarządzanie wiedzą. Autor ponad 160 publikacji i ekspertyz, w tym 6 pozycji książkowych.
Informacje o programie i zgłoszenia MBA
dr hab. inż. Agata Malak-Rawlikowska, prof. SGGW
kom. +48 501 441 780
e-mail: agata_malak_rawlikowska@sggw.edu.pl
Agnieszka Podlewska
Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Wydziału Żywienia Człowieka oraz studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomiczno-Rolniczym MBA Zarządzanie w Agrobiznesie. Uczestniczka studiów podyplomowych z zakresu zarządzania finansami i marketingu oraz organizacji i zarządzania na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczestniczka wielu kursów branżowych w zakresie bezpieczeństwa żywności i pasz w łańcuchu żywnościowym.
Wiedzę zdobytą podczas wieloletniej pracy w obszarze produkcji, marketingu i dystrybucji żywności wykorzystuje od ponad 15 lat w pracy dla międzynarodowych jednostek certyfikujących systemy zarządzania w łańcuchu rolno-spożywczym. Obecnie pełni rolę Technicznego Koordynatora Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności, a także auditora wiodącego, trenera oraz technicznego weryfikatora w Lloyd’s Register (Polska) Sp. z o.o./ LRQA.
Jerzy Szatanik
Piotr Szajner
Kierownik zakładu Badań Rynkowych Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – PIB. Doktor nauk ekonomicznych.
Kierownik tematów badawczych: „Monitoring rynków rolno-spożywczych w warunkach zmieniającej się sytuacji ekonomicznej” w Programie Wieloletnim 2011-2014 pt. Konkurencyjność polskiej gospodarki żywnościowej w warunkach globalizacji i integracji europejskiej” oraz „Ewolucja i perspektywy rynków rolno-spożywczych” w Programie Wieloletnim 2015-2019 pt. ” Rolnictwo polskie i UE 2020+. Wyzwania, szanse, zagrożenia, propozycje”. W 2009 r. akademicki ekspert The High Level Expert Group on Milk przy Komisji Europejskiej. Współpracuje z The Austrian Society of Agricultural Economics oraz z The Swiss Society for Agricultural Economics and Rural Sociology
Zainteresowania naukowe: ekonomia rynku, ewolucja struktur rynkowych w gospodarce żywnościowej, badania rynkowe w łańcuchu marketingowym sektora rolno-żywnościowego, analizach handlu zagranicznego produktami rolno-spożywczymi w kontekście międzynarodowej konkurencyjności, zmienności i transmisji cen w łańcuchu marketingowym oraz polityce rolnej, w tym głównie polityce rynkowej oraz regulacjach handlu zagranicznego.
Adam Wąs
Adiunkt w Zakładzie Organizacji i Zarządzania Katedry Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw SGGW. Absolwent Wydziału Ekonomiczno-Rolniczego SGGW, Christian Agriculture College w Dronten w Holandii oraz Studiów Doktorskich Wydziału Ekonomiczno-Rolniczego SGGW. Uzyskał habilitację z ekonomii w specjalności ekonomika rolnictwa i badania operacyjne na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW.
Uczestnik licznych międzynarodowych projektów badawczych m.in. Cradle to cattle farming, ERA-NET Bioenergy 2015-2018; BioEnergy Farm 2, EU Intelligent Energy 2014-2016; CLAIM 7thFP 2012-2014; FADNTOOL 7thFP 2010-2014; RECOCA ERA-NET Bonus+ 2009-2011; ECONWELFARE 7th |FP 2009-2011; INCOME STABILIZATION 6th FP. 2005-2008; SEAMLESS 6th FP 2005-2009.
Obszar zainteresowań to budowa i wykorzystanie modeli matematycznych gospodarstw rolnych i sektora rolnictwa, ocena wpływu polityki rolnej na gospodarstwa rolne i obszary wiejskie, analiza ryzyka dochodowego gospodarstw rolniczych, ocena wpływu działalności rolniczej na środowisko, produkcja energii odnawialnej w rolnictwie, zarządzanie gospodarstwem rolniczym, technologia produkcji rolnej, opracowywanie i ocena biznesplanów dla przedsiębiorstw rolnych.
Autor i współautor ponad 60 publikacji o w/w tematyce.