Organizacja
Studia MBA Zarządzanie w Agrobiznesie realizowane są w systemie zaocznym, zgodnie z kalendarzem studiów w SGGW. Zajęcia odbywają się w formie zjazdów sobotnio-niedzielnych. Czas trwania studiów: 3 semestry. Całkowita liczba godzin zajęć dydaktycznych – 352 godziny kontaktowe (+80 godzin rozszerzająco dla zainteresowanych – nieobowiązkowe).
Zajęcia prowadzone są przez wykładowców polskich oraz z ośrodków zagranicznych w języku polskim i w angielskim. Kadrę stanowią wykładowcy z długoletnim doświadczeniem dydaktycznym, a jednocześnie posiadający znajomość funkcjonowania rynków i firm nabytą m.in. poprzez zaangażowanie w prace konsultingowe oraz liczne grono praktyków.
Organizacja zajęć
Zajęcia w ramach Międzynarodowego Programu MBA „Zarządzanie w agrobiznesie” trwają 3 semestry i odbywają się w systemie modułowym.
Studia MBA „Zarządzanie w Agrobiznesie” realizowane są niestacjonarnie w formie zjazdów sobotnio niedzielnych, zgodnie z kalendarzem studiów w SGGW: w semestrze zimowym (październik – luty) i w semestrze letnim (marzec – lipiec).
Zajęcia dydaktyczne przeprowadzane na zjazdach sobotnio – niedzielnych (8 godzin dziennie). W każdym z trzech semestrów odbywanych jest 9 zjazdów. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 9.15 i trwają do godziny 17.
Regulamin MBA
Tryb i warunki ukończenia studiów, sposób wyliczenia ogólnego wyniku studiów
i zasady przygotowania i złożenia pracy dyplomowej§1
- Zajęcia dydaktyczne w ramach SP MBA „Zarządzanie w agrobiznesie” kończą się oceną zaliczeniową, oceną z egzaminu oraz oceną z pracy dyplomowej.
- Podstawą oceny zaliczeniowej jest liczba punktów zaliczeniowych (od 0 do 100) przyznanych przez prowadzącego przedmiot. Punkty zaliczeniowe są przyznawane
na podstawie frekwencji i za aktywność w trakcie zajęć oraz za ewentualną pracę domową. - Podstawą oceny z egzaminu jest liczba punktów uzyskanych z danego przedmiotu
w trakcie egzaminu.
- Podstawą oceny z pracy dyplomowej jest jej przygotowanie i obrona.
- Study week oraz study trip są zajęciami rozszerzającymi wiedzę i umiejętności i nie są obowiązkowe. Zajęcia te odbywają się przy minimalnej liczbie 8 zainteresowanych osób.
§2
- W trzecim semestrze studiów odbywają się seminaria poświęcone przygotowaniu prac dyplomowych.
- Praca dyplomowa wykonywana jest samodzielnie przez studentów lub w grupach
2 osobowych pod kierunkiem promotora wybranego przez studenta.
- Oczekuje się, że praca będzie mieć charakter badawczy lub służyć rozwiązaniu rzeczywistych problemów biznesowych. Po przyjęciu przez promotora, praca dyplomowa jest oceniana przez dwóch recenzentów, w tym co najmniej jednego zagranicznego.
- Złożenie i obrona pracy dyplomowej powinna nastąpić najpóźniej w okresie
do 6 miesięcy od ostatniego zjazdu w ostatnim, trzecim semestrze studiów.
- Warunkiem dopuszczenia do obrony pracy dyplomowej jest osiągnięcia średniej oceny z całych studiów na poziomie, co najmniej 51%, przy spełnieniu warunku osiągnięcia minimum 40 % z pojedynczego modułu.
- Minimalna ocena pracy dyplomowej uprawniająca do jej obrony wynosi 51% maksymalnej liczby punktów.
- Wymagana frekwencja wynosi 80% obecności na zajęciach.
§3
- Końcowa liczba punktów uzyskanych za dany moduł jest liczona jako średnia ważona oceny zaliczeniowej (z wagą 40%) i oceny egzaminacyjnej (z wagą 60%).
- Ocena z całych studiów jest liczona jako średnia arytmetyczna ocen z poszczególnych modułów i jest wyrażana w ujęciu punktowym oraz w stopniach zgodnie z poniższą skalą:
Liczba punktów Stopień Ocena słowna 71-100 5 Bardzo dobry, przy czym powyżej 75 pkt wyróżnienie 61-70 4 Dobry 51-60 3 Dostateczny 50 i mniej 2 Nie kwalifikuje do otrzymania świadectwa - Absolwenci, którzy zaliczą program studiów otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
- Absolwenci, którzy zaliczą program studiów oraz przygotują i obronią pracę dyplomową otrzymują dodatkowo dyplom MBA sygnowany przez Międzynarodowy Zarząd sieci programów MBA „Agribusiness Management and Commerce” oraz akredytowany przez ICA (The Interuniversity Consortium for Life Sciences).
- Dyplom MBA z wyróżnieniem otrzymują studenci którzy uzyskali średnią ocenę powyżej 75% z całych studiów oraz co najmniej 75% z zaliczenia pracy dyplomowej.
§4
- Nieobecność studenta na egzaminie w ustalonym terminie jest równoznaczna
z uzyskaniem oceny niedostatecznej z egzaminu. - W przypadku choroby lub innych ważnych okoliczności losowych, student może złożyć uzasadniony wniosek do kierownika SP MBA „Zarządzanie w agrobiznesie”
o wyznaczenie innego terminu egzaminu. - W przypadku uzyskania z egzaminu oceny niedostatecznej (tj. poniżej 40 pkt z danego przedmiotu) student ma prawo do egzaminu poprawkowego z danego przedmiotu.
§5
Student ma obowiązek uiścić opłatę za studia w ustalonym terminie.