Studenci podczas zajęć z przedmiotu Spedycja, poznają narzędzie do optymalizacji przestrzeni. Dzięki współpracy SGGW z firmą Goodloading, będą mogli tworzyć własne plany załadunku. Nauczą się obsługi popularnego w branży programu, a tym samym poznają sposoby na efektywny i bezpieczny załadunek.

W branży logistycznej coraz częściej wykorzystuje się programy i systemy usprawniające pracę oraz procesy zachodzące w przedsiębiorstwie. Znajomość tych narzędzi jest sporym atutem podczas wchodzenia na rynek pracy, co pozwoli dodatkowo wyróżnić się spośród innych kandydatów. Na korzyść wpłynie nie tylko znajomość popularnych narzędzi, ale także przedstawi kandydata jako stawiającego na rozwój i chęć nauki.

Co daje studentom nauka pracy w aplikacji Goodloading?

Logistycy podczas planowania załadunku mogą napotkać na wiele problemów:

 – muszą szybko obliczyć czy dany ładunek zmieści się na wybranym pojeździe czy kontenerze, czyli czy podjąć dane zlecenie;

– muszą wiedzieć ile jednostek ładunkowych będzie potrzebnych do transportu danego frachtu;

– dodatkowo podczas planowania, muszą uwzględnić niezbędne parametry takie jak naciski na osie i dopuszczalną masę całkowitą (DMC).

W przypadku standardowych europalet, takie wyliczenia nawet dla początkującego logistyka raczej nie będą stanowiły wyzwania. Problem zwykle zaczyna się, gdy wielowymiarowych ładunków jest wiele, i należy wybrać dla nich właściwy transport.

Tutaj pomaga Goodloading:

 – bazując na wielu algorytmach, wskaże najbardziej efektywne rozmieszczenie ładunków, tak aby maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce;

– zarekomenduje inną przestrzeń, która pomieści dany fracht;

– uwzględni naciski na osie czy DMC;

– gotowy projekt można wygenerować w formie linku lub pliku PDF i udostępnić kierowcy czy osobie pracującej na magazynie.

Znajomość tej aplikacji, może pomóc młodym logistykom wchodzącym na rynek pracy, którzy dopiero zdobędą pierwsze doświadczenie i praktykę.