Wykładowcy
Wykładowcy to zespół pracowników naukowych z wyższych uczelni oraz doświadczeni praktycy zajmujący się prawem podatkowym, doradcy podatkowi, osoby związane z obsługą księgowości, osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w obsłudze kadr i płac oraz eksperci innych dziedzin stanowiących uzupełnienie wiedzy i umiejętności z tego zakresu.
Dodatkowe informacje dotyczące kadry dydaktycznej:
Marian Grzegorz Podstawka
Profesor dr hab. wieloletni wykładowca akademicki zajmujący się problematyką m. in. finansów publicznych, finansów samorządowych, podatków i ubezpieczeń. Jest autorem i współautorem licznych prac naukowych. Podczas pracy zawodowej pełnił funkcję dziekana Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie, Prezesa Stowarzyszenia Ekonomistów Rolnictwa i Agrobiznesu (SERiA), Przewodniczącego Rady Nadzorczej Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt. Aktualnie jest kierownikiem zakładu Prawa i Finansów w Katedrze Polityki Europejskiej Finansów Publicznych i Marketingu – WNE SGGW w Warszawie. Jest członkiem Rady Naukowej: Zeszytów Naukowych Serii, Administracja i Zarządzanie Akademii Podlaskiej w Siedlcach oraz Kwartalnika KRUS.
Marzena Ganc
Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw, Wydział Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie. Absolwentka Podyplomowych Studiów Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstw. Wykładowca takich przedmiotów jak rachunkowość, rachunkowość finansowa, rachunkowość międzynarodowa, organizacja rachunkowości w przedsiębiorstwie, rachunkowość zarządcza, kontrola i rewizja finansowa, wycena w rachunkowości według standardów światowych, analiza wrażliwości w rachunkowości zarządczej, kontrola kosztów, ubezpieczenia społeczne. Ponadto jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Rachunkowości oraz szkoleniach zawodowych z tego zakresu. Autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości.
Marcin Górski
Adwokat, doradca podatkowy, partner w spółce adwokackiej oraz spółce doradztwa podatkowego. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie oraz Aplikację Adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Zdał egzamin na doradcę podatkowego. Pracował w polskich oraz międzynarodowych firmach doradczych. Doradzał w skomplikowanych transakcjach gospodarczych, w szczególności takich jak: łączenie oraz podział spółek kapitałowych. Reprezentował Klientów w sporach przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi oraz organami administracji publicznej, w szczególności przed organami podatkowymi oraz organami kontroli skarbowej. Przeprowadzał audyty podatkowe oraz sporządzał dokumentacje transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi. Posiada bogate doświadczenie dydaktyczne m.in. na zlecenie takich jednostek jak BDO Polska Sp. z o.o., Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Sp. z o.o., MDDP Akademia Biznesu Sp. z o.o. Jest autorem wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego. Specjalizuje się w problematyce prawa spółek, prawa obrotu instrumentami finansowymi, podatku dochodowym od osób prawnych, podatku od towarów i usług oraz w problematyce postępowań podatkowych i sądowo – administracyjnych.
Hubert Grzyb
Doradca podatkowy, partner w spółce adwokackiej oraz spółce doradztwa podatkowego. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Doświadczenie zdobywał pracując w Kancelarii Adwokackiej specjalizującej się w obsłudze prawno – podatkowej podmiotów gospodarczych działających w branży przemysłowej, produkcyjnej, budowlanej, ubezpieczeniowej, farmaceutycznej, ubezpieczeniowej oraz gospodarki odpadami. Brał udział w złożonych transakcjach gospodarczych, w szczególności takich jak: przejęcia i podziały spółek kapitałowych oraz audyty podatkowe. Doradzał Klientom w zakresie prawidłowego rozliczania i optymalizacji w podatku od towarów i usług w związku z dużymi nowelizacjami ustawy o VAT w latach 2010/2011 oraz 2013/2014. Posiada bogate doświadczenie szkoleniowe w zakresie podatku od towarów i usług, w szczególności w zakresie transakcji zagranicznych oraz prawidłowego dokumentowania transakcji opodatkowanych VAT, jak również w zakresie podatku dochodowego. Prowadził szkolenia zarówno dla podmiotów prywatnych, jak i dla pracowników organów podatkowych oraz organów kontroli skarbowej. Autor licznych publikacji w dziedzinie prawa podatkowego. Specjalizuje się w problematyce prawa podatkowego materialnego, w szczególności podatku od towarów i usług oraz podatków bezpośrednich, jak i w problematyce podatkowego prawa procesowego, w tym w zakresie postępowań i kontroli podatkowych oraz postępowań sądowo – administracyjnych.
Anna Milewska
Doktor nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki Wydział Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie. W pracy naukowej i dydaktycznej podejmuje problematykę związaną między innymi z:
• finansami publicznymi,
• funkcjonowaniem samorządów (finanse, struktura organizacyjna, formy współpracy itp.),
• rynkiem usług publicznych,
• partnerstwem publicznoprywatnym.
W latach 2002-2004 główny wykonawca projektu badawczego „Zróżnicowanie budżetów gmin w Polsce” finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Informatyzacji. Autor i współautor ponad 40 artykułów (popularnonaukowych i naukowych).
Wojciech Ostaszewski
Doktor nauk prawnych, radca prawny specjalizujący się w prawie pracy a także związkach prawa pracy z prawem cywilnym. Prowadzi własną kancelarię. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w kancelariach prawnych i Sądzie Najwyższym. Autor monografii poświęconej odpowiedzialności uzupełniającej pracodawcy, współautor komentarzy do ustaw z zakresu ubezpieczeń społecznych wydanych pod redakcją sędziów Sądu Najwyższego. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych.
Agnieszka Wachowicz
Doświadczony specjalista w sprawach kadrowo-płacowych z 18 letnią praktyką. Swoje kompetencje zawodowe rozwijała w wewnętrznych działach kadrowo-płacowych.
Doświadczony trener w zakresie kadr i płac, systematycznie zaangażowana w realizację projektów szkoleniowych dedykowanych specjalistom ds. kadr i wynagrodzeń.
Na co dzień pracuje w firmie zajmującej się outsourcingiem jako Menedżer w Dziale usług kadrowo-płacowych, kieruje kilkuosobowym zespołem specjalistów, sprawuje nadzór merytoryczny nad realizacją projektów outsourcingowych w zakresie płac i kadr.
Agnieszka Janowska
Radca prawny. Specjalizuje się od wielu lat w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych, zajmuje się pomocą prawną od momentu zatrudnienia pracownika poprzez nadzór nad prawidłowością funkcjonowania pracodawcy (regulaminy wewnętrzne, procedury antydyskryminacyjne, antymobbingowe, ochrona danych osobowych, stosowanie zbiorowego i indywidualnego prawa pracy i BHP) do momentu rozwiązywania stosunku pracy (dokumentacja, udział w spotkaniach „separacyjnych”). Reprezentuje klientów przed sądami pracy, inspekcją pracy, ZUS-em, sądami arbitrażowymi i polubownymi. Bierze udział w negocjacjach z przedstawicielstwami pracowników (związki zawodowe, rady pracowników). Jest autorką artykułów prasowych między innymi na temat mobbingu, funduszu świadczeń socjalnych, uprawnień rodzicielskich, jako ekspert wypowiada się także w radiowych i telewizyjnych programach informacyjnych oraz prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu prawa pracy.