Najlepsi polscy rolnicy i agroprzedsiębiorcy, laureaci ogólnopolskich konkursów Agroprzedsiębiorca RP i AgroLiga znów zagoszczą na SGGW!!!

Gala Agrobiznesu 2023 i Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu”  na SGGW! W ramach Konfrontacji „Drogi do AgroSukcesu”, czyli spotkań uznanych i nobilitowanych praktyków – polskich rolników i agroprzedsiębiorców, laureatów konkursów Agroprzedsiębiorca RP i AgroLiga – ze studentami i kadrą naukowo-dydaktyczną, swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem podzielą się:

– na Wydziale EkonomicznymElżbieta i Wiesław Skop

Prowadzimy 130-hektarowe gospodarstwo rolne, specjalizujące się w produkcji roślinnej. Uprawiamy zboża (pszenica ozima, rzepak ozimy, kukurydza na ziarno), rośliny strączkowe (bobik, groch) oraz grykę. Do przechowywania zebranych plonów zbóż i rzepaku służą silosy o łącznej pojemności 1 400 ton ziarna. W gospodarstwie prowadzona jest także pasieka.

Nasze gospodarstwo posiada kompletny park maszynowy do uprawy, siewu, nawożenia, ochrony roślin i zbioru oraz stosuje innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii produkcji. Stosowanie poplonów z dużym udziałem roślin strączkowych sprzyja utrzymaniu gleby w bardzo dobrej kulturze i zapewnia jej wysoką produktywność. Od 2021 r. w gospodarstwie funkcjonuje instalacja fotowoltaiczna o mocy 10 kW oraz instalacja słoneczna do ogrzewania wody.

Miejsce spotkania – budynek VII, sala 102.

Zapraszamy!