3 lutego po raz pierwszy w tym roku i jako jedna z pierwszych warszawskich uczelni spotkaliśmy się z maturzystami i maturzystkami na Dniu Otwartym SGGW.

Dzień Otwarty SGGW przyniósł przyszłym studentom i studentkom dużo potrzebnych informacji – który przedmiot zdawać na maturze, żeby dostać się na SGGW; który kierunek będzie najlepszy; jak wygląda Kampus i zaplecze edukacyjno-badawcze.

Na 23 uczelnianych stoiskach, które stanowiły serce wydarzenia, można było przekonać się o różnorodności SGGW. W wydziałowych punktach informacyjnych studenci i wykładowcy z zaangażowaniem opowiadali o kierunkach studiów. Łącznie mamy ich 41. Od nauk rolniczych po ekonomię, od leśnictwa po biotechnologię. Oferta edukacyjna SGGW jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Jesteśmy najlepszym adresem dla osób zainteresowanych naukami przyrodniczymi i technicznymi. Nasza architektura krajobrazu, dietetyka, leśnictwo, ogrodnictwo, rolnictwo i weterynaria zajmują I miejsce w Polsce w rankingu Perspektyw. Bardzo wysoko oceniana jest ekonomia i socjologia (IV miejsce w kraju).

Dzień Otwarty SGGW był okazją do zdobycia informacji o możliwościach nauki poza Polską. Bierzemy udział w 44 międzynarodowych projektach badawczych, mamy podpisane 135 umów z zagranicznymi jednostkami naukowymi i 200 umów w programie Erasmus+. Te współprace to realne szanse na zagraniczne studia.

Rodzice spotkali się z przedstawicielkami Biura Karier i wysłuchali wykładu „Jak pomóc dziecku wybrać studia i zaplanować karierę?”.

Równolegle ze spotkanymi twarzą w twarz trwał Dzień Otwarty online w studiu SGGW. Zachęcamy do posłuchania rozmów z przedstawicielami wszystkich wydziałów YouTubie.