W dniach 4-13 Marca 2024r. w Instytucie Ekonomii Finansów SGGW gościła grupa studentów z dwóch paryskich uniwersytetów:  University of Paris Est Creteil and University of Gustave Eiffel. W czasie pobytu studenci powadzili badania na temat polityki dotyczącej bieżącej sytuacji i wyzwań  funkcjonowania rynków rolno-żywnościowych w Europie środkowowschodniej.

W ramach badań w dniu 11 Marca 2024 przeprowadzili zajęcia dla studentów Wydziału Ekonomicznego SGGW na kierunku Ekonomia. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnej gry i dotyczyły wpływu Zielonego Ładu EU na przyszłość polskiego sektora rolnego.

Po sprawdzeniu wiedzy studentów,  przedstawieniu założeń Zielonego Ładu studenci zostali podzielenie na grupy reprezentujące różne grupy interesu. W ramach prac grupowych oraz wymiany poglądów poszukiwano realnych rozwiązań bieżących problemów umożliwiających poprawę sytuacji i kompromis między różnymi grupami interesu.

Zajęcia pozwoliły też na praktyczne rozwijanie umiejętności miękkich, a mianowicie umiejętności prezentacji, współpracy oraz negocjacji.