W poniedziałek 30 stycznia br. odbyło się spotkanie przedstawicieli III Oddziału ZUS w Warszawie z reprezentantami Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Dzięki uprzejmości Pana Dziekana dra hab. Marcina Ratajczaka, mieliśmy przyjemność gościć w siedzibie Wydziału Ekonomicznego SGGW.

W spotkaniu ze strony SGGW wzięli udział:

1. Dziekan Wydziału Ekonomicznego, dr hab. Marcin Ratajczak,
  2. Prodziekan Wydziału Ekonomicznego dr Iwona Pomianek,
  3. Prodziekan Wydziału Ekonomicznego dr Monika Utzig,
  4. Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy oraz z Gospodarką mgr Andrzej Szmalc.

III Oddział ZUS w Warszawie reprezentowali:

1. Dyrektor Oddziału, Pan Marek Paczuski,
  2. Naczelnik Wydziału Organizacji i Analiz, Pan Krzysztof Stawicki,
  3. Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji, Pani Anna Piasecka.

Podczas spotkania mieliśmy możliwość przybliżyć Gospodarzom kluczowe zadania, które od czasów pandemii przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych: obsługę tarcz antykryzysowych, realizację świadczeń rodzinnych 500+, Dobry Start, czy RKO. Zaprezentowaliśmy również nasze projekty edukacyjne kierowane do młodego pokolenia, a przede wszystkim projekt „Lekcje z ZUS” oraz Olimpiadę “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Dzięki uprzejmości władz uczelni tegoroczny mazowiecki etap wojewódzki naszej Olimpiady odbędzie się ponownie w auli tutejszego Wydziału Ekonomicznego, który w październiku br. będzie świętował swoje 70-lecie powstania.

Również z przyjemnością zapoznaliśmy się z programem doktoratów wdrożeniowych finansowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki realizowanych przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Koncepcją tego programu jest współpraca uczelni z partnerami biznesowymi i społecznymi, której spodziewanym efektem będzie wdrażanie w tych podmiotach wyników analiz i działalności naukowej prowadzonej przez doktorantów uczestniczących w projekcie.

Podczas spotkania zrodziło się wiele koncepcji współpracy ZUS i SGGW, m.in. wspólne konferencje, projekty edukacyjne i eventy o charakterze dydaktycznym.

Spotkanie zwieńczyliśmy uroczystym podpisaniem umowy o współpracy na kolejne 5 lat, doskonale zdając sobie sprawę, jak bardzo ważna jest edukacja młodego pokolenia.

Anna Piasecka

Wydział Organizacji i Analiz